Domov / Novinky / Manžetové gombíky elegancie nielen pre mužov
Prečo kupiť u nás?

 

ALEX nakoupil v obchodě

Doporučuje obchod

Naprosto skvělý. Okamžitá reakce, rychlé dodání, komunikace, prostě opravdu spolehlivý a skvělý. Výběr veliký, kvalita vysoká. Hodnotím, jako jeden z nejlepších s nimiž "obchoduji".

Barbi nakoupil v obchodě

Doporučuje obchod

rychle, levne, knofliky ale levne nevypadaji :)

Klára nakoupila v obchodě

Doporučuje obchod

S obchodem "manžetové knoflíčky" jsem byla nad míru spokojena. Objednávala jsem přes Vánoce ve vytíženém čase a chtěla různé návrhy. Komunikace probíhala rychle a ve všem mi vyšli vstříc, vč. doby dodání a provedení knoflíčků. Příště si knoflíčky opět objednám v tomto obchodě. Palec nahoru za servis k zákazníkovi.

Ověřený zákazník nakoupil v obchodě

Doporučuje obchod

veľký výber produktov, prehľadné internetové stráky, příjemná komunikácia, rýchly vybavenie objednávky

Manžetové gombíky elegancie nielen pre mužov

A premýšľali ste niekedy nad tým, že manžetové gombíky neplnia iba štýlovú stránku, ale aj historickú? Znie vám to absurdne? Len sa zamyslite u koľkých veľkých politických vyhlásení, inaugurácií, skrátka veľkého percenta nielen politických a obchodných záležitostí, ktoré zasiahli do dejín, boli práve manžetové gombíky.

A premýšľali ste niekedy nad tým, že manžetové gombíky neplnia iba štýlovú stránku, ale aj historickú? Znie vám to absurdne? Len sa zamyslite u koľkých veľkých politických vyhlásení, inaugurácií, skrátka veľkého percenta nielen politických a obchodných záležitostí, ktoré zasiahli do dejín, boli práve manžetové gombíky. Má snáď tak titerná ozdoba v sebe nejakú mágiu či kúzlo? Nebudem preháňať s nadsadením, ale kúzlo má určite. Originálny avšak vkusný manžetový gombík robí zápästie elegantnejším a ozvláštňuje akýkoľvek model.

Manžetové gombíky, ako také, sa prvýkrát objavili už v šestnástom storočí za vlády Ľudovíta XIV, avšak do podvedomia širšie, a skôr vyššie spoločnosti sa dostali až v devätnástom storočí. Zaradili sa k nesmrteľným prvkom dobrého vkusu.

Manžetové gombíky sú vyrábané k špeciálnym košeliam s dvojitou, tzv. francúzskou manžetou, ktoré majú otvory na gombíky po oboch stranách, ale – žiadne gombíky vo vnútri. Nosenie manžetových gombíkov ku košeli s jednoduchou manžetou sa predtým dokonca považovalo za spoločenský prehrešok. Môžeme ich teda ľahko rozdeliť podľa spôsobu pripínania na „kissing“, teda také, ktoré majú konce pritlačené k sebe a na „barrel style“ a to tie, keď jeden koniec manžety prekrýva druhý.

Pozrime sa napríklad na slávnu osobnosť českej politiky. Ak si myslíte, že zvolenie pána Zemana prezidentom zapríčinili jeho znalosti, intelekt alebo výborná schopnosť slovíčkaření, máte samozrejme pravdu. Dôležitým faktorom však u takejto osobnosti je sofistikovaný vzhľad a preto oblek aj zvolené šperky by mali podčiarknuť jeho osobitosť, dodať mu štipku grácie, čo manžetové gombíky spĺňajú.

Toto tvrdenie sa však netýka len mužov „kravaťákov“, ale aj mužov, ktorí svoj oblek vezmú na vychádzku tak maximálne trikrát do roka, napríklad na ples.

A práve s plesovým obdobím rastie dopyt po slušivých striedmych doplnkoch. Stretnúť sa môžete s rôznymi, často až šialenými kúskami. Návrhárov zrejme nič nezastaví pred pokrokom módneho priemyslu a vymýšľajú rôzne spôsoby ako prilákať pozornosť niečím výrazným, netradičným – a pritom? Pritom tak tradičným! No len zvážte, napadlo by vás niekedy dať zapaľovač a manžetový gombík dohromady? Ako praktické!

Ale pozor! Neplatí už, že sa manžetové gombíky musia nosiť len k oblekom a že sú výhradne mužskou záležitosťou. Ženy nezostávajú pozadu – vyzerá to totiž skvele!

Pokiaľ ste došli až na samý koniec tohto článku, je vidieť, že vás manžetové gombíky naozaj zaujali. Drží vás teda niečo späť od kúpy? Nakupujte pre manželov, pre bratov, otcov, strýkov, synov, ale urobte radosť aj sebe!